CONTINENTAL SPORTCONTACT 5 SUV

Du er her

Finn produkter

NYTT SUV DEKK FRA CONTINENTAL UTVIKLET FOR HØYHASTIGHETSKJØRING OPP TIL 300 KM/TIMEN PÅ TYSKE AUTOBAHN

Et ypperlig høyhastighets dekk for Autobahn siden dekket er konstruert for ekstremt høye hastigheter. Dekket er derfor utstyrt med stive sidevegger og rette skuldre for å tåle de høye hastighetene i svinger. Dekket har utvilsomt gode egenskaper for dette behovet.

FOR NORSKE FORHOLD?

For kjøring på norsk grov asfalt (mer stein for å motvirke slitasje fra piggdekk) med slitasjefordypninger i veibanen etter piggdekk er det sannsynlig at man vil oppleve problemer med sporing på noen bilmodeller. Dekket har også en slitestyrke på kun 280, noe som indikerer at dekket slites fort ned. Lavprofildekk med Y-hastighetsmerking (300 km/timen) og stive dekksider kan på enkelte bilmodeller også få litt buldring på det grove nordiske asfalten. I Norge erfarer vi at dekkene bør ha mykere dekksider får å unngå sporing og buldring.

Som hardeste konkurrenter vurderer vi Nokan Z SUV med langt høyere slitestyrke på 460 (64% lengre kjørelengde) og Achilles Desert Hawk UHP med 400 (43 % lengre kjørelengde), men også til mye lavere pris fordi det er betydelig mindre markedsføringskostnader innbakt i prisen. Vil man ha en kjent merke er Nokian Z SUV det beste valget, men vil man ha et billigere dekk til like god kvalitet, med mykere dekksider og rundere skuldrer som sporer mindre, så er Achilles dekket (lengst til høyre) det beste valget. NEXEN har også kommet med en ny SUV linje som også må vurderes som gode alternativer.

 

 

Norsk (bokmål)
Zax Wheels, upgrade your EV

Kort om oss

Nettsiden Megahjul.com driftes av Safe Bil AS, etablert i 2012. Siden oppstart har vi bygget opp bransjens mest komplette database for utvalg av dekkdimensjoner og felger som kan brukes på bilmodellene som finnes i Europa. Tradisjonelle nettsider har gjerne ett valg pr. dimensjon, mens vi inkluderer flere valg, hvor alternativene ofte forbedrer bilens egenskaper på vinterføre. Vi overvåker dekkenes friksjonsegenskaper og eventuelle endringer over tid, måler dekkstøy innvendig i bilen (EU målingen er utvendig med avstand). Kunnskapen vi samler opp legges inn i databasen til programvaren XCylon, som er markedets første bransjeprogramvare som kan anbefale produkter ut i fra faktiske og målbare egenskaper. Safe Bil importerer en merkevarer som ZAX felger, naturgummidekket Frigus EV samt flere andre veldig gode naturgummidekk. Safe Bil og Megahjul blir en del av Norgrip i 2025, men vil fortsatt ha hovedkontor i Fredrikstad, med gunstig beliggenhet til Fredrikstad havn hvor importen kommer inn.

Åpningstider 2025

Fredrikstad

Butikk og dekkverksted har åpent:

Mandag og Onsdag: 08:00 - 16:00

Tirsdag og Torsdag: 08:00 - 16:00

Fredag (30.05.2025) : 08:00 - 16:00

Lørdag: stengt

Merk! Oslo-avdelingen er nå flyttet til Fredrikstad.

Vi kan hente og levere i Oslo ukentlig på kveldstid.

Kristiansand / John Edvin Berg AS

Åpningstider:

Torsdag: 16.00-19.00 

Lørdag: 09.00-13.00

Kontakt oss


Butikk Fredrikstad / Dekkverksted


Butikk Oslo / Dekkverksted

  • Adresse: Flyttet til Fredrikstad

  • +47 69 94 92 65

  • post@megahjul.com